Informace o stavu řešení havárie výtahu v domě 973/9

Vážení obyvatelé,

chtěli bychom Vás informovat o stavu řešení havárie výtahu v domě 973/9, ke které došlo ve čtvrtek 22. 2. 2018. Při jízdě pracovníka, který prováděl opravu reklamované dlažby na chodbách, výtahem ze 7 patra dolů došlo k zachycení kabiny výtahu o vychýlenou konstrukci vnějších dveří výtahu. Došlo k uvíznutí tohoto pracovníka, který musel být vyproštěn přivolaným technikem, a došlo k poškození konstrukce dveří výtahu a kabiny výtahu.

Ve středu 28. 2. jsme za účasti soudního znalce, kterého jme pro zastupování SVJ najali, uskutečnili prohlídku místa havárie výtahu. Prohlídky se zúčastnili i zástupci stavební společnosti BAK a technik společnosti Schindler. Byla jednoznačně identifikována příčina vzniku havárie, kdy nebyl dodržen technologický postup při montáži výtahu. Ocelové kotvy, kterými měla být pevně uchycena konstrukce dveří k výtahové šachtě, byly instalovány zcela nevhodně do konstrukce podlahy tak, že byly umístěny ve vrstvě tvrzeného polystyrenu.

Zástupce společnosti BAK na místě převzal za toto zodpovědnost a přislíbil opravu výtahu na náklady BAK. Zároveň přislíbil prohlídku všech výtahu v našich objektech, aby se vyloučila stejná vada u některého z dalších pater či výtahů.

Dnes nás však společnost BAK informovala, že se jednalo o skrytou vadu a vzhledem k uplynutí záruky nenese za toto odpovědnost a nebude se podílet na řešení vzniklé situace.

Jelikož necítíme jakoukoli zodpovědnost za nastalou situaci a naopak se cítíme situací poškozeni, nezbývá nám nic jiného, než se v této situaci bránit soudní cestou.

Společnosti Schindler jsem do odvolání udělil zákaz vstupu do prostor našeho SVJ. Rovněž jsem zakázal jakoukoli manipulaci s výtahem bez vědomí a bez účasti zástupců výboru SVJ.

Prosím tedy o trpělivost při opravě tohoto výtahu, která bude trvat zřejmě několik týdnů.

Za výbor SVJ

Lubomír Tříska

6 komentářů u „Informace o stavu řešení havárie výtahu v domě 973/9

 1. Dobrý den,

  jsou již známé nějaké nové informace ohledně termínu opravy výtahu?

  Děkuji
  Ondřej Axmann

 2. Dobrý den,
  obdrželi jsme nabídku firmy Schindler, kde je předpoklad opravy 6 týdnů, cena opravy cca 108 tis. Kč. Díly se údajně musí zakázkově vyrobit ve Španělsku.

 3. Samozřejmě objednávku výbor schválil a opravu jsme zadali. Také jednáme o tom, zda není možné výtah zprovoznit v omezeném rozsahu, mezi přízemím a 6. patrem.

 4. Dobrý den,
  Máme předběžně potvrzen termín opravy na 26-27.3. Pokud dojde k nějaké změně, budeme Vás informovat.

 5. Dobrý den,
  oprava výtahu je bohužel k termínu dodání dílů posunuta na 3.4.2018.

 6. Dobrý den,
  Oprava výtahu bude zahájena zítra (30.3.) a bude dokončena do víkendu.

Napsat komentář